گران ترین سبزیجات در جهان

وقتی به سبزیجات فکر می کنیم ، بسته به سن و رابطه شما با سبزیجات برگ دار ، چند صفت به ذهن خطور می کند: سالم ، فراوان ، تمیز و شاید حتی ناخالص. این نادر است که اولین کلمه ای که ما با سبزیجات به آن ربط می دهیم “گران” است.

با این حال ، گران قیمت تنها راه برای توصیف سبزیجات موجود در این لیست است. در اینجا پنج مورد از گران ترین سبزیجات جهان وجود دارد.

۵٫کاهو صورتی(Pink lettuce)

آخرین غذای قربانی هوس “صورتی هزار ساله” که شامل کیت کت های صورتی گرانقیمت ، بازگشت روزبه و یونیکورن فرپوچینوس از Starbucks let کاهو صورتی بود .
کاهو صورتی باعث شده است تا سالادها و اکانت های اینستاگرام در سراسر جهان روشن شود.
کاهو صورتی ، در حقیقت ، گیاه ریشه ای صورتی است و به طور سنتی در منطقه ورونا ایتالیا و جنوب فرانسه ، جایی که به Radicchio del Veneto یا La Rosin del Vento معروف است ، رشد می کند.

به تازگی گیاه کاهو صورتی در پنسیلوانیا و کارولینای جنوبی رو به رشد است که باعث شده این دسترسی در ایالات متحده بیشتر شود اما برای پایین آمدن قیمت کار چندانی نکرده است.
در فروشگاه هایی مانند Whole Foods ، گیاه کاهو صورتی حدود ۱۰ دلار در هر پوند (۱ پوند برابر است با ۴۵۳٫۵۹۲ گرم) تقریباً ۱۰ برابر قیمت کاهو معمولی است.

گران ترین سبزیجات جهان

۴٫اسفناج یاماشیتا (Yamashita spinach)

اسفناج یاماشیتا یک اسفناج ژاپنی است که حدود ۴۰ مایل در خارج از پاریس توسط Asufumi Yamashita کشت می شود.

اسفناج در یکی از ۱۲ گلخانه ای که وی در کنار ۵۰ سبزیجات دیگر ژاپنی در آن نگهداری می کند ، رشد می کند.

Yamashita سالها طول کشید تا محصولات خود را کامل کند.

او قبل از اینکه احساس کند آماده بودن برای فروش است ، هفت سال هم او بادمجان و گوجه فرنگی خود را خرد کرد و میل کرد.

پیگیری شدید او برای کمال ، لقب گیاهخوار “Haute-Couture” را به او داده است ، و محصولات زراعی وی در منوی برخی از منحصر به فرد ترین رستوران های پاریس ظاهر می شود.

بیشتر سبزیجات Yamashita با دو یا سه برابر قیمت در منطقه به فروش می رسند ، اما Yamashita Spinach با ۱۰ برابر قیمت ، با قیمت ۱۳ پوند در هر پوند به فروش میرسد.
سبزیجات تنها ماده غذایی گران قیمت نیست که یاماشیتا به فروش می رساند. یک خربزه تولید شده در یکی از گلخانه های خود با قیمت حدود ۸۰ دلار می فروشد.

گرانترین سبزیجات در جهان و اسفناج یامیشیتا

۳٫ریشه واسابی (Wasabi root)

اگر از طرفدارانسوشی هستید  واسابی ادویه ای است که با سوشی سرو می شود ، برای یک شگفتی ناگوار آماده شوید: تقریباً تمام واسبی هایی که در رستوران های سوشی آمریکایی سرو می شود ، یک تقلید است که از غذاهای ترب کوهی و رنگ سبز ساخته شده است.
رشد وسبی واقعی دشوار و مقرون به صرفه نیست و این باعث می شود مقدار کمی از آن در کوههای ژاپن و اروپا یافت شود.

برای اولین بار ، برخی از کشاورزان در ایالات متحده تلاش برای رشد و برداشت ریشه wasabi خود را آغاز کرده اند ، اما قیمت همچنان بالاست.
ریشه واسابی می تواند به ازای هر پوند ۷۵ دلار قیمت داشته باشد. اگر شما به اندازه کافی خوش شانس هستید که می توانید بعضی از آنها را پیدا کنید ، ارزش امتحان کردن را دارد.
انتظار یک تجربه نرم و صاف تر ، تمیز تر و بیشتر مانند گیاهان با گرمایی کمتر از ریشه واسی رنده شده واقعی نسبت به جایگزین مستقر در ترب کوهی را داشته باشید.

گران ترین سبزیجات در جهان و ریشه واسپی

۲٫سیب زمینی La Bonnette

این گونه فوق العاده نادر از سیب زمینی است . اگر به دنبال تلاش های اختصاصی کشاورزان فرانسوی در جزیره Noirmoutier نباشد( تنها مکان در جهان است که سیب زمینی La Bonnette رشد می کند ) .سیب زمینی La Bonnette منقرض می شود.، جلبک دریایی به خاکی که سیب زمینی ها در آن رشد می کنند افزوده می شود و سیب زمینی نت هایی از لیمو ، زمین و دریا را به پالت نشان می دهد.

سیب زمینی ها بصورت دستی تولید می شوند و فقط سالانه ۱۰،۰۰۰ پوند برداشت می شود. آنها را می توان تنها در ماه می بین روزای  ۱ و ۱۰ خریداری کرد ، و اگر به موقع آنرا تهیه کردید ، انتظار دارید که مقداری پول نقد از آن خارج کنید: سیب زمینی La Bonnette برای هر پوند می تواند حدود ۳۰۰ دلار قیمت داشته باشد.

۱٫ شاخه هاپ (Hop shoots)

شاخه های هاپ با نام های مختلفی پیش می روند ، اما صرف نظر از آنچه شما آنرا صدا می کنید ، قیمت تغییر نخواهد کرد.

شاخه های هوپ بخش هایی از گیاه هاپ هستند که در تهیه آبجو از آن استفاده نمی شود.
هاپ در سطح جهانی برای اهداف تخمیر کاملاً مفید شده است ، اما شاخه های هاپ نیز هدفی را در اختیار دارند که تعداد زیادی از افراد حاضر به پرداخت آن نیستند.
آنها اگر ارزش تصمیم گیری را داشته باشند ، کاملاً ارزش آن را دارند. از نظر کیفیت تقریباً شبیه کلم نیز هستند ، با یک پوستی کم رنگ و طعم دار. دلیل گران بودن شاخساره هاپ ناشی از فرآیند دقیق و مناسب برداشت آنها است.
این موارد را باید با دست برداشت و از آنجا که آنها در ردیف رشد نمی کنند ، پیدا کردن شاخه های هاپ برای چیدن بسیار دشوار است.
علاوه بر این ، شاخه های هاپ به حدی کوچک هستند که قبل از اینکه بتوانید یک کیف را پر کنید ، باید صدها نفر را انتخاب کنید. این یک درد برای برداشت است ، اما کسانی که این کار را انجام می دهند در پایان از مزایای فروش خوبی بهره می برند.
آنها فاقد عطر و طعم در حالی که خام و طعم مانند گزنه با احساس ناخوشایند از بین بردن دهان هستند. برگها مانند چمن ها جذاب و مزه دار نیستند. با این حال ، هنگام پخت ، شاخه ها کیفیت و طعم کلم مانند را به خود می گیرند. با این حال مراقب باشید که آنها را به طور صحیح طبخ کنید. شاخه هاپ ۵۰۰ دلار برای هر پوند هزینه دارد.

گران ترین سبزیجات در جهان و شاخه هاپ

به چه موضوعی علاقه مند هستید

نگهداری مواد غذایی

صیفی جات

سبزی جات

تغذیه

عضویت در خبرنامه

پیشنهادات شگفت انگیز را در ایمیل خود دریافت کنید

مقالات مرتبط

گران ترین سبزیجات در جهان است
خواص شگفت انگیز کاهو
سبزیجات
سبزی ریحان